Özel Yazılarımız

Size Özel Yazılarımızı Takip Ederek, Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Sahibi Olabilirsiniz.

E-Ticaret Sektöründe Dağıtım Ağının Önemi Nedir?

Ana Sayfa - E-Ticaret - E-Ticaret Sektöründe Dağıtım…

E-Ticaret Sektöründe Dağıtım Ağının Önemi Nedir?

Çağın en büyük getirilerinden biri hiç kuşkusuz mesafelerin kalktığı, hızlı erişimin olduğu, ulaşılabilirliğin hat safhada olduğu online mağazacılık hizmeti yani e-ticarettir. Bir e-ticaret siteniz ya da sisteminiz olduğunuzda geniş ürün yelpazesine sahip olmanız, kalite ve fiyat performansınız ve müşteri ile iletişiminiz tek başına yeterli değildir. E-ticarette karlılık oranını yükseltmek ve sektörde yer edinmek için taşıma, dağıtım ve lojistik gibi operasyonların da profesyonel şekilde yürütmesi gerekir. E-ticaretteki operasyon siteye giriş anından ürünün son kullanıcıya ulaşmasına kadar olan süreyi kapsar. Bu süre zarfında tüm işlerin planlanması, işlenmesi ve gerçekleştirilmesi anlamına gelir. Sürecin en önemli kriteri dağıtım ağı yönetimidir. Profesyonel şekilde yürütülmeyen dağıtım süreçleri marka için yapılan tüm çalışmaların boşa gitmesine neden olabilir.

Birgünde Kargo

Aynı gün teslimat hizmeti kadar e-ticaret’te en önemli konulardan bir diğeri ise paketleme ve kargo süreçlerini iyi bir şekilde yönetmektir. Bir müşteri ürünü satın aldığında arka planda işleyen depo, tedarik ve ulaşım işlerini düşünmez. Müşteri için tek kriter siparişinin hızlı, güvende ve hasarsız şekilde kendisine ulaşmasıdır. İhtiyacı olan ya da almaktan heyecan duyduğu ürünü birgünde teslim alması aynı e-ticaret mecrasını yeniden tercih etmesine yardımcı olur. Siteniz üzerinde siparişin tamamlanması ile başlayan tedarik süreci ürünün müşteriye ulaşması ile tamamlanır. Bu sebeple tüm sürecin iyi yönetilmesi tercih edilirliği daha da fazla etkiler.

Aynı Gün Teslimat

Müşteri memnuniyeti açısından kargonun aksaması, bir günde teslimat şartlarının yapılamaması lovemark kriterlerini düşürür. Nihai tüketici tarafından güven zedelenmesi marka algısını da sekteye uğratır. Sipariş teslimatında sorun yaşayan tüketiciler aynı e-ticaret sitesinde alışveriş yapmaktan kaçınarak satış hacminin düşmesi ile sonuçlanır.

E-ticarette Lojistik Hizmeti Geliştirilir Mi?

E-ticaret siteniz var ve lojistik ağında sorun mu yaşıyorsunuz? Süreci iyileştirmek ve dağıtım ağınızı geliştirmek mümkün. İhtiyacınıza yönelik çözüm ortakları ile hızlı ve etkili bir kargo hizmeti alırken müşteri memnuniyetini de üst düzeylere taşıyabilirsiniz. Satış hizmetlerinizde ihtiyaçlarınıza yönelik kargo ve dağıtım hizmetleri işinizi kolaylaştırmakla kalmaz, zamanınızı da verimli kullanmanıza yardımcı olur. Birgünde Kargo hizmetini kullanarak iş hacminizi büyütür, satışlarınızı arttırmaya odaklanırsınız.