Özel Yazılarımız

Size Özel Yazılarımızı Takip Ederek, Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Sahibi Olabilirsiniz.

E-ticaret Kargo Anlaşması

Ana Sayfa - Aynı Gün kargo - E-TİCARET KARGO ANLAŞMASI

E-TİCARET KARGO ANLAŞMASI

Online ticaret yapıyorsanız kargo sizin için hayati önem taşıyor demektir.

Yaptığınız kargo anlaşması, maliyetlerinizi etkileyeceği kadar müşteri memnuniyetini ve dolayısıyla uzun vadede marka itibarınızı dahi etkileyecektir. Kargo anlaşması yaparken dikkat etmeniz gereken önemli kriterleri sizler için derledik.

Nasıl bir E-Ticaret Kargo Anlaşması?

E-ticaret yapıyorsunuz ve gönderim süreçleri sizi yoruyor, gereksiz vakit kaybına neden oluyor ve maliyetlerinizi mi yükseltiyor? O zaman e-ticarete özel bir kargo anlaşması yapmanız gerekecek. E-ticaretinizde aylık belli bir ürün çıkışınız bulunuyorsa aylık kargo masraflarınız bazen kar oranınızı düşürebilir. Herhangi bir kargo anlaşmasında bulunmadığınız takdirde ödeyeceğiniz kargo ücretleri daha yüksek olacağından maliyetiniz de buna paralel olarak artacaktır. Ancak e-ticaret kargo anlaşmanız bulunursa her bir gönderi için daha uygun fiyatlar ödemiş olursunuz. Buna ek olarak maliyetini sizin karşılamadığınız, ücretsiz ya da indirimli kargo gibi seçenekleriz de artar. Kargo maliyetiniz düştüğü için verdiğiniz yüksek ücretler üzerinde ücretsiz kargo kampanyalarında da bulunabilirsiniz. Ücretsiz kargo avantajının artık tüm tüketiciler için en önemli kriter haline geldiğini düşünürsek böyle bir seçenek sizi tüketici gözünde diğerlerine göre daha çok tercih etme sebebi haline getirecektir.

Aynı Gün Kargo Teslimat Süresi

aynı gün kargo teslimatı

Birlikte çalışacağınız kargo firmasının çalışma saatleri ve günleri hakkında öncelikle detaylı bilgi almanız gerekir. Aynı gün kargo hizmeti veren firmalar her zaman ilk tercihiniz olmalı. Günün uzun saatleri dağıtım yapan firmalar hafta sonları da genellikle çalışırlar. Tüketicinin heyecanla aldığı ürün aynı gün kargo olarak teslim edilirse bu sizin hem marka profilinizi hem de tercih edilirliğinizi dolayısıyla satışlarınızı yükseltir.

Müşteriler İle Geliştirdiği İletişim

Aynı gün ya da maksimum 24 saat içinde hızlı kargo teslimatı yapan firmaların, müşterinizin adreste olmadığı durumlarda nasıl hareket ettiği, nasıl iletişim kurduğu ve süreci nasıl yönettiği markanız için oldukça önemlidir. Müşterinizle sizin adınıza iletişime geçen kargo firmasının ilişki yönetimi kurumunuza uygun olmalıdır. Dolayısıyla müşterilerinizin hızlı kargo hizmetinden faydalanması için, anlık teslimat, konum bilgisiyle güvenilir teslim ve sürekli bildirim yapması gerekir. Unutmayın tüketici her zaman çözüm odaklı olmanızı, onunla iletişimde olmanızı ve yanında olmanızı isteyecektir. Hızlı kargo, güvenilir kargo, aynı gün içinde teslimat gibi kavramlar müşteri nezdinde güvenilir ve tercih edilmesi gereken marka anlamına gelmektedir.

WhatsApp İletişim
WhatsApp İletişim
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?